Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Vivo Y17 S 6/128Pre-owned
Glitter Purple| Official| 128GB
৳13499 Tk
The Vivo Y17s is a sleek smartphone featuring a 6.56-inch IPS LCD, a powerful MediaTek Helio G85 processor, and a 50 MP dual-camera setup. With a 5000 mAh battery and expandable storage, it offers great value for everyday use.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
128GB
6GB
Region:Official
specifications
| Display Size | 6.56 inches |
| Display Type | IPS LCD |
| Display Resolution | 720 x 1612 pixels, 269 PPI |
| Dimensions | 163.74 x 75.43 x 8.09 mm |
| Weight | 186 grams |
| SIM | Dual SIM (nano-SIM, dual standby) |
| OS | Android 13, Funtouch OS 13 |
| Chipset | MediaTek Helio G85 |
| Network | GSM / HSPA / LTE |
| Memory | 6 GB RAM + 128 GB internal storage (expandable up to 1 TB) |
| Main Camera | 50 MP (f/1.8, wide) + 2 MP (f/2.4, depth) |
| Selfie Camera | 8 MP (f/2.0, wide) |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass |
| Battery Info | Li-Ion 5000 mAh, 15W wired charging |
| Other Features / Info | IP54 dust and splash resistance, microSD card support |



